طراحی بسته بندی پيشرو در صنف باشيد

طراحی بسته بندی پيشرو در صنف باشيد
طراحی بسته بندی پيشرو در صنف باشيد

طراحی  بسته بندی:

 

ارزش نهادن به سلیقه مصرف کننده

برخی از شرکتهای تولیدی بر این عقیده پافشاری می‌کنند که چون محصولشان با بسته بندی خاصی در بازار شناخته شده‌است نبایستی آن طراحی را مادامی که محصول در قفسه‌ها به فروش می‌رسد تغییر داد. این عده همواره غافل از این موضوع هستند که در یک بازار رقابتی سلیقه مصرف کننده هیچگاه ثابت نمی‌ماند و حتی برای محصولاتی که برای مدتهای مدید در بازار موجود بوده‌اند (چای، قهوه، برنج و غیره) همیشه گزینه‌های بسته بندی دیگری که ضمن ایجاد ماندگاری بالاتر و حفظ کیفیت محصول به افزایش رغبت مصرف کننده برای خرید کمک کند وجود دارد.

از جمله می‌توان به شرکت انگلیسی Garden Soup Co. New Covent اشاره کرد. این شرکت در زمینه تولید سوپ‌های آماده مدتها فعالیت می‌کرد. مدیران شرکت به این نتیجه رسیده بودند که بدلیل تغییر سلیقه مصرف کننده این بخش بازار از رشد بسیار زیادی کرده و تقاضا بالا رفته‌است. بنابراین در اندیشه تغییر طراحی بسته بندی قدیمی با هدف بهبود وضعیت برند افتادند بطوریکه بسته بندی جدید بهتر بتواند داستان محصول را برای مشتری تعریف کند.
شرکت طراح طبق اطلاعات دریافتی از بخش بازاریابی مشتری خود، تصمیم گرفت عکس ظرف سوپ را از گرافیک جعبه حذف کند، از تصویر نقاشی شده سبزیجات برای بیان جزئیات محصول و طبیعی بودن محصول استفاده کند، لیبل اطلاعات غذایی را به گرافیک اضافه کند و از فونتهای دست نویس برای برجسته سازی برند استفاده کند. نتیجه بسته جدیدی بود که بهبود قابل توجهی در بازاریابی شرکت تولید کننده به همراه داشت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *